Numerologiczna 9. Cechy charakteru i droga życia dziewiątki

Numerologiczna 9 to wrażliwy społecznik, a zarazem wybuchowy pesymista. Jak jeszcze można scharakteryzować osoby urodzone w wibracji 9? W jakiej pracy poczują się spełnione i z kim stworzą udany związek? Sprawdźmy.
numerologiczna 9

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie znaczenie ma w naszym życiu numerologia. Data urodzenia człowieka, a konkretnie cyfra złożona z sumy cyfr tworzących tę datę, w dużym stopniu określa cechy osobowości, zarówno te pozytywne, jak i wady charakteru. Reszty dopełnia doświadczenie życiowe oraz charakterystyka otoczenia rodzinnego i zawodowego. Na przykład numerologiczna 9 może być zarówno świetnym nauczycielem, szkoleniowcem, wolontariuszem, jak i pełnym pychy politykiem czy zarozumiałym celebrytą. Urodziłeś się pod wibracją dziewiątki? A może znasz takie osoby? Przeczytaj ten artykuł, a lepiej zrozumiesz postępowanie numerologicznej dziewiątki.

Numerologia. Droga życia oparta na liczbach

Numerologia to pseudonauka związana z mistycyzmem i astrologią. Główne jej założenie opiera się na przyporządkowaniu określonych cyfr do osobowości człowieka. Charakter danej osoby i cała droga jej życia uzależnione są w dużej mierze w dużej mierze przez liczbę (od 1 do 9) powstają w wyniku zsumowania cyfr tworzących datę urodzenia. Liczbom tym przypisuje się magiczne właściwości i na ich podstawie przepowiada przyszłość osobie, której dotyczą. Prekursorem numerologii był grecki matematyk Pitagoras, który uważał, że Wszechświatem rządzą matematyczne reguły.

Jaka jest numerologiczna 9?

Osoby urodzone pod cyfrą 9 są niezwykle wrażliwe na cudzą krzywdę, hojne i empatyczne. Angażują się w pomoc innym ludziom, zarówno nieporadnym życiowo, jak i skrzywdzonym przez los oraz chorym i bezdomnym zwierzętom. Do tego stopnia, że niekiedy altruizm przeradza się w naiwność. Zdarza się, że ich wielkoduszność jest wykorzystywana, a bezinteresownej pomocy udzielają ludziom, którym nie zależy na poprawie swojej sytuacji. Dziewiątki biorą udział w różnych społecznych inicjatywach, nie tylko pomocowych, ale też o charakterze na przykład inwestycyjnym. To dlatego, że osoby tę mają naturę lidera, charyzmę i zdolności organizacyjne. Lubią przewodzić grupie oraz osiągać wyznaczony wspólnie cel.

Zobacz też:  Numerologiczna 5. Charakterystyka piątki w numerologii

Portret numerologiczny 9

9 w numerologii zamyka skalę numerologiczną. Zamyka grupę liczb, a zarazem łączy w sobie cechy pozostałych cyfr, determinujących cechy charakteru poszczególnych osób, w zależności od ich daty urodzenia. Numerologia w ciekawy sposób łączy się z określonymi przez psychologię temperamentami i rodzajami osobowości ludzkiej. I tak osoby spod dziewiątki to przeważnie ekstrawertycy, komunikatywni i otwarci na otoczenie i tolerancyjni dla wszelkich odmienności społecznych. Wielu spośród nich jest sangwiników i choleryków, ze zdolnościami przywódczymi, potrzebą chwalenia i poklasku. Osoby takie są zwykle bardzo stanowcze, nie znoszą sprzeciwu, a w trudnych sytuacjach reagują bardzo emocjonalnie.

Dziewiątki bardziej dbają o innych, niż o siebie

Dość często zdarza się, że dziewiątki zajęte pomocą bliźnim, zapominają o swoim zdrowiu i wyglądzie zewnętrznym. Osobom tym nie zależy na tym, aby wyglądać modnie czy wyróżniać się w tłumie. Stawiają na wygodę, a spełnienie przynosi im poczucie spełnionego obowiązku, ale też podziw otoczenia i podziękowania za pomoc. Większość dziewiątek nie dba o bogactwo, a wręcz przeciwnie. Spełniają się, służąc innym i okazują przy tym hojność kosztem potrzeb własnych. Bywa, że z tego powodu cierpią ich relacje rodzinne. Podobnie jest ze zdrowiem. Dziewiątki unikają sportu i nie przepadają za zdrowym stylem życia.

Numerologiczna 9. Intuicja i wysoko rozwinięta inteligencja emocjonalna

Wiele osób spod 9. ma wysoką rozwiniętą intuicję, a niekiedy nawet dar jasnowidzenia. Większość wróżbitów i przywódców duchowych to numerologiczne 9. Kolejną zaletą jest intelekt oraz zdolność do przekazywania wiedzy innym. Dziewiątka będzie świetnym nauczycielem i szkoleniowcem, cierpliwym, inspirującym do nauki i rozwoju osobistego. W podejściu pedagogicznym cechuje je uczciwość i sprawiedliwość. To też osoby wrażliwe na piękno przyrody i sztuki, przy czym wiele z nich ma talenty artystyczne.

Osoby spod liczby 9 są uczuciowe, opiekuńcze i szlachetne

Dziewiątki nie mają problemu z okazywaniem uczuć zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. To romantycy z ogromną potrzebą miłości, ale też wrażliwi na zranienie i podatni na zmienne nastroje. Jeśli twój partner jest dziewiątką, to zapewne jest opiekuńczy i lubi spędzać czas z najbliższymi. W relacjach damsko-męskich cechuje go szlachetność, ale też niezależność. Jeśli zaniedbasz jego uczucia, okażesz mu lekceważenie lub próbujesz zdominować, to może poszukać sobie nowego obiektu westchnień poza domem. Dziewiątki uwielbiają być chwalone, podziwiane i lubią przygody miłosne.

Zobacz też:  Numerologiczna 1 – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Jaka praca dla numerologicznej 9?

Wśród dziewiątek wielu jest cenionych psychologów, lekarzy, doradców i terapeutów oraz pedagogów. Dziewiątka będzie świetnym pracownikiem socjalnym i dyrektorem fundacji. Jeśli jednak nie spełni swojej potrzeby pomagania i przekazywania wiedzy, a praca będzie źródłem rozczarowań, to dziewiątka stanie się zgorzkniała, sfrustrowana i z chęcią odizoluje się od społeczeństwa. Jedno jest pewne, dziewiątka nie powinna mieć nudnej, mało ambitnej pracy. Jej natura wymaga codziennego kontaktu z ludźmi, w przeciwnym razie zdziwaczeje lub nabawi się depresji.

Drugie oblicze numerologicznych dziewiątek

Jak wszystkie liczby w numerologii, tak też i 9. ma sporo wad. Najpopularniejsze z nich to:

 • egocentryzm, czyli potrzeba bycia w centrum uwagi;
 • skłonność do narzucania swoich poglądów innym osobom;
 • tendencja do dominacji w związku, w rodzinie i w grupie społecznej;
 • pesymizm i częste narzekanie;
 • arogancja i zarozumiałość.

Wibracja dziewiątki oznacza też skłonność do wybuchów, kłótni i obrażania się

Dziewiątki bywają kapryśne, egoistyczne i mają zmienne nastroje. Jeśli tylko jakieś zdarzenia przebiegają wbrew założeniom albo ktoś podpadnie dziewiątce, to zwykle wpada ona w złość na przemian ze smutkiem i apatią. Niestety, podczas kłótni dziewiątka nie przebiera w słowach. Staje się wulgarna i ma tendencje do wyolbrzymiania cudzych błędów i wad. Jej wysoka kultura osobista wyparta zostaje przez mroczne cechy charakteru. Co więcej, po kłótni wiele dziewiątek obraża się i wymaga przeprosin. Niekiedy trudne dzieciństwo czy porażki miłośne powodują, że dziewiątki wybierają życie samotnicze.

Numerologia partnerska dla 9

Dobry związek stworzy dziewiątka z trójką, bo będą się wzajemnie uzupełniać. Dobrym partnerem będzie też szóstka i druga dziewiątka. Kiepskie rokowania ma za to związek dziewiątki z czwórką, siódemką i ósemką.

Co można doradzić dziewiątkom?

Twoją cyfrą w numerologii jest 9? Jeśli stoisz przed wyborem swojej drogi życia, to pomocne będą dla ciebie poniższe wskazówki:

 • wybierając zawód i pracę, weź pod uwagę fakt, że jesteś osobą obdarzoną empatią, zdolnościami organizacyjnymi i lubisz pomagać innym;
 • spróbuj odkryć w sobie talent artystyczny, dzięki temu zaspokoisz potrzebę tworzenia;
 • postaraj się opanować wybuchy złości, może kontakt z przyrodą, ze zwierzętami albo ze sztuką pomoże ci się wyciszyć?;
 • dbaj o swój związek i o rodzinę nie mniej, niż o potrzeby obcych ci ludzi;
 • spróbuj ograniczyć swoją potrzebę przywództwa i szanuj poglądy innych osób.
Zobacz też:  Numerologiczna 4. Poznaj charakterystykę czwórki

Słynne dziewiątki w numerologii

Spośród znanych osób, numerologiczne dziewiątki to m.in.:

 • Kurt Cobain;
 • Alicia Keys;
 • Mikołaj Kopernik;
 • Matka Teresa z Kalkuty;
 • Elvis Presley;
 • Jan Jakub Rousseau;
 • Chuck Norris.

Znasz już znaczenie liczby 9 w numerologii. Wiesz, jakie decyzje dziewiątki powinny podejmować, aby żyć w harmonii z otoczeniem i z samym sobą.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też