Przeglądasz teraz

Symbole

Artykułów: 42
Podkategorie
numerologiczna 1

Numerologiczna 1 – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Numerologiczna 1 to osoby o bardzo wysokim poziomie kreatywności. Wrodzone umiejętności przywódcze czynią z nich liderów idealnych. W jakiej pracy najlepiej sprawdzą się numerologiczne 1? Gdzie szukać idealnego partnera? Jeśli jesteś 1, sprawdź nasze rady!
numerologiczna 11

Numerologiczna 11. Liczba mistrzowska w numerologii

Numerologiczna 11 to osoba obdarzona nieprzeciętnie wysoką wrażliwością i intuicją. Lubi udzielać się charytatywnie i często ma talenty artystyczne. Silna osobowość jedenastki ma też swoją mroczną naturę. Nic dziwnego, wszak to liczba mistrzowska. Poznaj ją bliżej.
celtyckie symbole

Celtyckie symbole – poznaj ich znaczenie!

Celtyckie symbole cieszą się dużą popularnością. Charakterystyczne węzły, spirale i krzyże często bywają motywem powielanym na tatuażach. Pora dowiedzieć się skąd się wzięły i co oznaczają!
symbole egipskie

Symbole egipskie – poznaj najważniejsze z nich!

Symbole egipskie są częścią kultury starożytnej i ściśle wiążą się z ówczesnymi wierzeniami. Najczęściej pojawiały się w formie amuletów, które miały chronić przed złymi mocami i zapewniać szczęście. Sprawdź co oznaczają!
numerologiczna 8

Numerologiczna 8. Poznaj znaczenie ósemki w numerologii

Numerologiczna 8 symbolizuje charakter stanowczy, z cechami odpowiedzialności, pracowitości, ale też apodyktyzmu. To osobowości ciekawa, a zarazem pełna sprzeczności. Przeczytaj i dowiedz się więcej o tym. jak postępuje ósemka w miłości, w pracy i w kontaktach z przyjaciółmi.
numerologiczna 4

Numerologiczna 4. Poznaj charakterystykę czwórki

Numerologiczna 4 jest rozważna, lojalna i pracowita. Nie przepada za zmianami i ceni poczucie stabilizacji. W jakiej pracy poczuje się dobrze? Z jaką liczbą stworzy udany związek? Przeczytaj i poznaj bliżej znaczenie liczby 4 w numerologii.
krzyż celtycki

Krzyż celtycki – co to za symbol i jakie ma znaczenie?

Krzyż celtycki to czteroramienny krzyż, znajdujący się w okręgu. Choć nie jest to symbol religijny, wiele osób uważa go za krzyż chrześcijański ze względu na pewne powiązania z wierzeniami kościelnymi. Z motywem krzyża celtyckiego spotkać możemy się na całym świecie. W niektórych kulturach tworzone są celtyckie wianki, a z kolei jeszcze w innych jest to znak zakazany, za którego propagowanie może grozić kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności. Czym jest krzyż celtycki i jakie jest jego znaczenie?
kaduceusz

Kaduceusz – co to jest? Jakie znaczenie ma ten symbol i co mówi o nim słownik?

Kaduceusz, nazywany również kerykejonem lub laską hermesa to motyw o szerokiej symbolice. Laskę kaduceusza spotkać można zarówno w mitologii, jak i w medycynie, a także w sztuce czy heraldyce. Znalazł swoje zastosowanie także w handlu, zwłaszcza w przemyśle jubilerskim, gdyż w sklepach spotkać można bransolety i wisiorki z tym znakiem. Czym jest kaduceusz i jakie ma znaczenie?
znak nieskończoności

Znak nieskończoności – co oznacza ten symbol? Jakie działanie wykazuje biżuteria ze znakiem nieskończoności?

Znak nieskończoności, nazywany jest przez niektóre osoby „kopniętą ósemką”. Jest to dość tajemniczy symbol, który znany jest chyba każdemu, jeżeli już nie z prywatnego życia, to ze szkoły. W sprzedaży często można spotkać naszyjniki lub bransoletki z takim znakiem. Mogą one stanowić stylową ozdobę, choć często wybierane są także jako talizman. Czym charakteryzuje się motyw nieskończoności i jakie ma znaczenie?
yin yang

Yin Yang – co to znaczy? Jak osiągnąć równowagę yin yang?x

Yin-Yang to starochiński symbol, który był wyznacznikiem wiecznego dualizmu rzeczywistości. Ma on oznaczać równowagę pomiędzy dwoma siłami przeciwstawnymi. Połączenie tych dwóch aspektów pozwala na osiągnięcie idealnej równowagi, porządku i harmonii w chaotycznym świecie. Co warto wiedzieć o ying yang i co dokładnie oznacza ten symbol?