Horoskop lew | Sprawdzamy cechy osób spod tego znaku zodiaku. Zobaczymy czy zodiakalny lew ma szczęście w miłości.

Pewny siebie, troskliwy i odważny – to tylko niektóre z cech, jakie posiada osoba urodzona pod znakiem lwa. W tym artykule opisujemy szczegółowo charakterystykę lwów, sprawdzimy, czy odnoszą sukces finansowy, miłosny oraz czy dopisuje im zdrowie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Sprawdź, co mówią gwiazdy!
horoskop lew

Osoby spod znaku zodiaku lwa muszą być w centrum uwagi. Uwielbiają być podziwiane i wzbudzać zachwyt. W swoim otoczeniu cieszą się uznaniem i szacunkiem. Odważnie bronią swojego królestwa i troskliwie dbają o swoich najbliższych.

Horoskop lew – charakterystyka

Opisowy horoskop lew przedstawia osoby urodzone pomiędzy 23 lipca a 22 sierpnia jako dusze towarzystwa, które swoim entuzjazmem i pozytywnym nastawieniem do życia zarażają osoby ze swojego otoczenia. Zwykle są bardzo lubiane i podziwiane przede wszystkim za duże poczucie humoru, szczerość i urok osobisty. Czasami brakuje im dystansu do samych siebie, co może powodować drobne nieporozumienia i sprzeczki. Lew gdy czuje się niedoceniany i niezauważany, może stać się szorstki i nieprzyjemny. Wówczas bardzo łatwo się obraża i przesadnie dramatyzuje. Jak prawdziwy król dżungli zawsze musi być najlepszy i nie znosi porażek. Wynika to z jego wrodzonej ambicji, która pomaga mu osiągać sukcesy w sferze zawodowej. Owocami swojej pracy potrafi się dzielić i lubi to robić. Dąży do niezależności i wygodnego życia w otoczeniu luksusowych przedmiotów.

Zalety:

 • Odwaga;
 • pewność siebie;
 • ambicja;
 • troskliwość;
 • optymizm;
 • lojalność.

Wady:

 • Egoizm;
 • upór;
 • próżność;
 • apodyktyczność;
 • wyolbrzymianie;
 • pretensjonalność.

Miłosny horoskop dla lwa

Lew jest bardzo romantyczny, ciepły i temperamentny. Uwielbia flirtować i romansować oraz korzystać ze wszystkich przyjemności, jakie oferuje życie towarzyskie. Lew lubi komplementy, zarówno prawić jak i przyjmować. Z natury łatwo się zakochują, ale gdy tylko na ich drodze pojawią się trudności, mogą szybko zrobić krok w tył. W związkach swoje uczucia okazują bez skrępowania. Są niezwykle troskliwi i opiekuńczy. Kochają bliskość fizyczną i namiętność. Swoją pewnością siebie, odwagą i optymizmem potrafią przyciągać płeć przeciwną. Uwielbiają być w centrum uwagi i otaczać się wielbicielkami. Jak magnes przyciągają do siebie inne osoby spod znaku lwa, z którymi mają szansę na stworzenie udanego i szczęśliwego związku podobnie jak z baranem lub strzelcem. Szansę na interesującą relację ma także z wagą oraz bliźniętami. Jeśli na jego drodze pojawi się panna, skorpion lub wodnik powinien dokładnie poznać tę osobę, zanim zdecyduje się na związek.

Zobacz też:  Sagittarius - znak zodiaku: charakterystyka

Praca, finanse i kariera zawodowa lwa

Ambicja, odwaga i pewność siebie sprawiają, że na osoby spod tego znaku zodiaku czeka wielka kariera zawodowa. Zarabianie pieniędzy przychodzi im równie łatwo co ich wydawanie. Na szczęście są wystarczająco rozważni, by nie wydać zbyt dużej sumy na wszelkie zachcianki. Uwielbiają luksus i dobra materialne, dlatego dążą do stabilności finansowej, która da im możliwość życia na wysokim poziomie. Są znakomitymi organizatorami i motywatorami. Doskonale sprawdzą się w prowadzeniu własnego biznesu lub jako liderzy kierujący pracą innych ludzi. Najlepszymi zawodami dla zodiakalnych lwów są:

 • Przedsiębiorca;
 • przedstawiciel handlowy;
 • kierownik;
 • dyrektor;
 • aktor;
 • dziennikarz;
 • prezenter.

Zdrowie zodiakalnego lwa

Lew uwielbia być w ciągłym ruchu i ma niespożyte pokłady energii. Nie unika ciężkiej pracy i wysiłku fizycznego. Cały czas jest bardzo zajęty i nie ma czasu na odpoczynek. Czasami przecenia swoje możliwości, co może prowadzić wystąpienia objawów przepracowania. Jego organizm jest bardzo silny i szybko zwalcza wszelkie infekcje. Swoje dolegliwości stara się ukrywać przed światem i nie dopuszcza, by ktokolwiek zorientował się, że nawet potężnego lwa czasami dopada choróbsko. Lwy powinny zwracać szczególną uwagę na swoje serce i układ krążenia. Osoby spod tego znaku narażone są na chorobę wieńcową oraz nadciśnienie. Często dokuczają im żylaki oraz ból kręgosłupa. Dla zachowania dobrego zdrowia lew powinien unikać stresu i nadmiernego wysiłku. Warto by zadbał o zdrowszą dietę i zwiększenie ilości ryb, warzy i owoców w swoim jadłospisie. Najlepszym lekarstwem dla niego jest duża dawka ruchu na świeżym powietrzu i długie piesze wędrówki w otoczeniu pięknej przyrody.

Horoskop lew – podsumowanie

Lwy to prawdziwe wulkany energii i dusze towarzystwa. Z łatwością nawiązują nowe znajomości i przyciągają do siebie innych. Wyróżniają się pracowitością i uporem, dzięki czemu często osiągają sukcesy w życiu zawodowym. Mają także szczęście i powodzenie w miłości. Uwielbiają flirtować, romansować i komplementować. W życiu rodzinnym lew jest troskliwym i kochającym rodzicem. Dąży do zapewnienia swoim najbliższym bezpieczeństwa i szczęścia.Zobacz także:
Zobacz też:  Lew - znak zodiaku, kiedy nim jesteś
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też