Przeglądasz teraz

Rytuały

13 artykuł
Rytuał na szczęście

Rytuał na szczęście – co to jest i jak go wykonać?

Rytuały na szczęście to nie jakaś zamierzchła magia, ponieważ w dzisiejszych czasach wciąż wiele osób je stosuje. Niektórzy twierdzą, że wystarczy wzmocnienie dobrej energii wokół nas, aby przyciągnąć powodzenie. Czym jest rytuał na szczęście i jakie są przykłady takich obrzędów?
rytuały słowiańskie

Rytuały słowiańskie – z czym się wiązały?

Magiczne rytuały, popularne wśród Słowian, związane były głównie z przyrodą, a dokładniej - cyklem pór roku. Pojawiały się także obrzędy magiczne, skoncentrowane na rodzinie, czyli rytuałach przejścia. Słowianie uważali życie nie za coś liniowego, a cyklicznego, dlatego ich zaklęcia miały na celu zapewnić jak największy urodzaj w przyrodzie i chronić dom przed katastrofami naturalnymi.
rytuał ochronny

Rytuał ochronny – co to jest, kiedy warto go wykonywać i jak przeprowadza się taki obrzęd?

Dla wielu osób ostatnie lata nie były łatwe, a poczucie komfortu i bezpieczeństwa zostało zaburzone. Nagromadzenie negatywnej energii przyczyniło się do zwiększenia zachorowalności na depresję, a nawet samobójstw. Dlatego tak ważne jest, aby oczyszczać przestrzeń z negatywnych emocji i starać się w jak najwyższym stopniu chronić siebie i swoich bliskich przed złem, płynącym z otoczenia. W tym celu można wykonać rytuał ochronny.