Rytuał ochronny – co to jest, kiedy warto go wykonywać i jak przeprowadza się taki obrzęd?

Dla wielu osób ostatnie lata nie były łatwe, a poczucie komfortu i bezpieczeństwa zostało zaburzone. Nagromadzenie negatywnej energii przyczyniło się do zwiększenia zachorowalności na depresję, a nawet samobójstw. Dlatego tak ważne jest, aby oczyszczać przestrzeń z negatywnych emocji i starać się w jak najwyższym stopniu chronić siebie i swoich bliskich przed złem, płynącym z otoczenia. W tym celu można wykonać rytuał ochronny.
rytuał ochronny

Rytuał ochronny – jak to wygląda w praktyce?

Istnieje wiele rytuałów ochronnych, które mogą być odprawione w jakimś konkretnych celu.  Jeżeli jednak interesuje nas ochrona ogólna, również możemy taki obrzęd wykonać, koncentrując się na naszym celu i wykorzystując energię medytacyjną do jego osiągnięcia. Zobaczmy, co będzie nam potrzebne do przeprowadzenia rytuału ochronnego.

Rytuał ochronny – jak wykonać? Krok po kroku

Chcąc, aby rytuał ochronny spełnił swoje zadanie, należy zaświecić trzy lub więcej białych świec. Kolor biały oznacza ochronę oraz oświecenie duszy, jest też postrzegany jako barwa niewinności i czystości, a więc wibruje na najwyższym poziomie. Kiedy świece zostaną już zapalone, możemy usiąść wygodnie i oczyścić umysł z wszelkich myśli. Warto w tym kroku skorzystać ze znanych technik medytacyjnych, ułatwiających wyciszenie i osiągnięcie spokoju. Początek rytuału ochronnego najlepiej rozpocząć od krótkiej modlitwy, skierowanej do tych bliskich lub świętych, do których zazwyczaj wysyłamy swoje prośby. Następnie skupmy się na wyobrażeniu światła, obejmującego nasz dom. Koncentrując się na płomieniu świecy, przywołujemy moc ochrony, cały czas budując obraz białego światła, otaczającego nas samych i całą przestrzeń, w jakiej się znajdujemy. Wyobraźmy sobie, jak wszystko wokół nas wygląda czysto, i że w obrębie światła jesteśmy bezpieczni, ponieważ nie dopuści ono do nas żadnych negatywnych emocji i zdarzeń.

Kiedy warto wykonywać rytuał ochronny?

Celem obrzędu ochronnego jest zapewnienie ochrony w danym miejscu lub dla konkretnych osób. Rytuały tego typu wykonywać można też, koncentrując się na konkretnym zagrożeniu, np. osobie, mającej wobec nas nieczyste intencje. Rytuały ochronne warto wykonywać także za każdym razem, kiedy czujemy niepokój i mamy przeczucie, że może wydarzyć się coś niedobrego. To nasza intuicja aktywuje mechanizm obrony, który powinien uczulić nas na to, aby zachować ostrożność. Pamiętajmy, że zagrożenia mogą być nie tylko fizyczne, negatywne myśli i emocje często mają równie destrukcyjny charakter.Zobacz także:
Zobacz też:  Rytuały ze świecami – jak je wykonać? Co oznaczają kolory świec? Sprawdź!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też