Rytuał na szczęście – co to jest i jak go wykonać?

Rytuały na szczęście to nie jakaś zamierzchła magia, ponieważ w dzisiejszych czasach wciąż wiele osób je stosuje. Niektórzy twierdzą, że wystarczy wzmocnienie dobrej energii wokół nas, aby przyciągnąć powodzenie. Czym jest rytuał na szczęście i jakie są przykłady takich obrzędów?
Rytuał na szczęście

Rytuał na szczęście – charakterystyka

Rytuały na szczęście mają na celu przyciągnięcie ogólnego dobrobytu. Istnieje kilka takich obrzędów i niektóre z nich skoncentrowane są na konkretnym celu, np. przywołaniu miłości czy pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że podane praktyki nie zawsze same w sobie oznaczają szczęście, gdyż je najpierw musimy znaleźć w sobie, aby odzyskać spokój i pogodę ducha.

Rytuał na szczęście – przykłady

Istnieje wiele przykładów obrzędów, które mają zapewnić szczęście w pewnym zakresie. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Rytuał wolności prowadzący do szczęścia

Ten typ rytuału może być wykonywany na dwa sposoby. Poprzez medytację prowadząca do zmiany sposobu myślenia czy poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń. Ważne jest, aby takie rytuały wykonywać systematycznie. Mają koncentrować się na robieniu tego, co kochamy i co sprawia nam przyjemność. 

Rytuał odstraszania lęków

Brak szczęścia często powiązany jest z nadmiernymi stanami lękowymi. Proponowany rytuał szczęścia mający na celu odstraszenie lęku jest bardzo prosty, Wystarczy spisać na kartce papieru wszystkie lęki, strachy i obawy oraz opisać, jak chcemy się czuć w przyszłości, pozbawieni tych leków. Poprzez medytację skupiamy się na ostatniej kolumnie, czyli tym, co chcemy osiągnąć, przyciągając do siebie dobrą energię.

Ogólny rytuał na szczęście – jak wykonać?

Najpowszechniejszy jest rytuał szczęścia, który ma przynieść powodzenie w każdej dziedzinie życia. Można go wykonać w prosty sposób, który przedstawiamy poniżej.

Do rytuału będziemy potrzebować:

 • 7 złotych lub żółtych świec;
 • monety 1-groszowej;
 • złotej koperty;
 • grubej folii;
 • dzwoneczka w kolorze złotym;
 • złotego pisaka;
 • kartki papieru;
 • naszego uśmiechniętego zdjęcia.
Zobacz też:  Rytuał na odcięcie wrogów – jak pozbyć się ze swojego życia osób, które źle Ci życzą? Sprawdź!

Wykonanie rytuału:

 1. Zapal wszystkie świece zapałką.
 2. Przy świecach połóż swoje zdjęcie i długo się w nie wpatruj.
 3. Do złotej koperty włóż monetę i kartkę z napisem „Szczęście jest na wyciągnięcie ręki”.
 4. Włóż do koperty kartkę i swoje zdjęcie.
 5. Do koperty przywiąż złoty dzwoneczek.
 6. Owiń całość grubą folią.
 7. Kopertę powieś przy oknie lub na balkonie (musi znajdować się na zewnątrz).
 8. Poczekaj, aż świece same się wypalą.

Rytuały na szczęście to zazwyczaj proste obrzędy, polegające na nieskomplikowanych czynnościach, ale często wymagające zmiany sposobu myślenia i nastawienia.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też