Zauroczone dziecko – jak rozpoznać urok rzucony na dziecko?

Zauroczone dziecko to sytuacja, do której nie chce doprowadzić żaden rodzic. Niemniej jednak w wyniku niedopatrzenia środków ostrożności taka sytuacja może mieć miejsce. Jak rozpoznać objawy zauroczonego dziecka? Sprawdź nasze rady!
stopy zauroczonego dziecka, które ma objawy

Zauroczone dziecko – popularne symptomy i przeciwzaklęcia 

 • Częsty, nieuzasadniony płacz może być objawem zauroczonego dziecka. 
 • Dziecko można zauroczyć nieświadomie. 
 • Sposoby na odczarowanie dziecka są tanie i łatwodostępne. 

  Jak rozpoznać zauroczone dziecko?

  Zauroczone dziecko można stosunkowo łatwo rozpoznać. W zależności od jego wieku oraz temperamentu przejawy zauroczenia mogą się delikatnie różnić, ale doświadczone krewne zwykle z łatwością to zdiagnozują. Przede wszystkim zauroczone dziecko jest bardzo niespokojne. Może nagle zacząć regularnie i bez wyraźnego powodu płakać, mieć problemy ze snem lub zmniejszony apetyt. Znaczącym objawem zauroczonego dziecka jest także niechęć do konkretnego pomieszczenia lub osoby. Może oznaczać to, że wyczuwa źródło uroku. Zauroczone dzieci mają także tendencję do patrzenia się w jeden punkt. 

  Czy da się przypadkowo zauroczyć dziecko?

  Zauroczenie dziecka nie jest trudne i nie wymaga specjalnego przygotowania. Choć dawniej wierzono, że jedynie wiedźmy są w stanie w ten sposób zaatakować dziecko, obecnie już wiadomo, że do tego celu konieczne jest jedynie silna emocja. Źródłem takiego zauroczenia może być inna kobieta zazdrosna o dziecko, osoba nadmiernie i zbyt długo podziwiająca urodę niemowlęcia, ale również bliscy przebywający w pobliżu płaczącego dziecka. Niestety niekontrolowane wybuchy emocji mogą przełożyć się na niecelowe zauroczenie dziecka. Jest to trudna sytuacja, dlatego warto zabezpieczać dziecko, a w razie wypadku szybko zdjąć urok. 

  W jaki sposób odczynić dziecko?

  Sposobów na zdjęcie uroku z dziecka jest wiele. Zauroczone dziecko jest marudne, płaczliwe i niespokojne. Nic więc dziwnego, że rodzicom zależy na czasie. Z tego względu najlepiej sprawdzają się sposoby nie wymagające czekania do pełni Księżyca lub powtarzania danych czynności przez 7 dni. 

  Zobacz też:  Jak odczynić urok? Metody dla zauroczonych dzieci i dorosłych

  Przelewanie jajka 

  Najpopularniejszym sposobem na zauroczone dziecko jest przelewanie nad jego głową jajka. To prosta metoda polegająca na użyciu dwóch szklanek – jednej z jajkiem, drugiej z wodą. Przelane do wody jajko powinno stać przy łóżeczku dziecka całą noc. 

  Nacieranie kalesonami 

  Prostym, lecz skutecznym sposobem na odczynienie uroku jest przetarcie twarzy dziecka kalesonami ojca. 

  Dmuchanie 3 razy 

  Chcąc szybko usunąć łagodny urok rzucony na dziecko, należy trzykrotnie dmuchnąć mu w twarz. Jeśli metoda okaże się nieskuteczna, należy powtarzać zabieg przez 7 dni. 

  Przekładanie 3 razy pod nogą 

  Zauroczone dziecko można odczynić także z pomocą starszego rodzeństwa. W calu zdjęcia uroku należy trzykrotnie przełożyć dziecko pod nogą brata lub siostry. 

  Jak uchronić dziecko przed zauroczeniem?

  Chcąc uchronić dziecko przed zauroczeniem, należy umieścić czerwoną wstążeczkę w miejscu, gdzie ono regularnie przebywa. Może być to zarówno wózek, jak i łóżeczko.   Zobacz także:
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też