Horoskop strzelec – jakie są osoby spod znaku strzelca?

Jak pokazuje niemal każdy horoskop strzelec jest znakiem, którego cechuje ogromna witalność i konsekwencja w dążeniu do celu. Jaka jest symbolika tego znaku. Jaki jest strzelec w pracy i w relacjach z ludźmi? Zobacz!
horoskop strzelec

Strzelec do dziewiąty z kolei znak zodiaku. Słońce znajduje się w nim od 22 listopada do 21 grudnia. Ten szczególny okres, kiedy późna jesień powoli przeistacza się we wczesną zimę. Jesteśmy wówczas powolnego końca cyklu natury, kiedy w ciszy i ciemności przychodzi czas na refleksję i kontemplację.

Horoskop strzelec – symbolika znaku

W ikonografii strzelec przedstawiany jest jako centaur z naciągniętym łukiem i strzałą. Centaury to mityczne stworzenia, które dolną część ciała odziedziczyły po koniu a górną po człowieku. W mitologiach uchodziły za symbol połączenia ludzkiej natury z pierwiastkiem zwierzęcym. Centaury mieszkały w lasach z dala od cywilizacji, a jednocześnie uchodziły za wyjątkowo oświeconych mędrców.

Jaki charakter ma strzelec?

Każdy z nas posiada znak zodiaku w obrębie którego aktywny jest nasz horoskop. Strzelec determinuje bardzo określone cechy charakteru, oparte na holistycznym widzeniu świata. Osoba spod tego znaku jest bardzo otwarta na świat i bezustannie poszerza swoją wiedzę o świecie.

Jednocześnie strzelec tryska zapisanym w gwiazdach optymizmem. Idzie przez życie z podniesioną głową i nie boi się żadnych wyzwań, które może przynieść mu świat. To osoba energiczna i pogodna, ale jednocześnie niepozbawiona refleksji.

Strzelec w relacjach z innymi ludźmi

W kontaktach z innymi ludźmi strzelec zawsze przejmuje inicjatywę. Jako bardzo pogodna osoba nie boi się inicjować nowych kontaktów i podtrzymywać starych przyjaźni. Trzeba jednak uważać, ponieważ zodiakalny strzelec rzadko dostrzega ciemniejszą stronę życia. A przynajmniej stara się jej nie widzieć. Przez to może uchodzić w towarzystwie za osobę beztroską a nawet naiwną.

Zobacz też:  Najgorszy znak zodiaku

Mimo swojego pozytywnego usposobienia strzelec nie lubi, kiedy coś idzie nie po jego myśli. Kiedy ktoś wyraźnie sie z nim nie zgadza może stać się wybuchowy, a nawet porządnie się obrazić. Jak pokazuje horoskop strzelec jest z natury bardzo entuzjastyczny. Lubi przekonywać innych do swoich racji, dlatego osoby urodzone w tym znaku powinny pilnować, by nie popaść w fanatyzm.

Twój miłosny horoskop. Strzelec w relacjach romantycznych

Strzelec na randkach

Jako niepoprawny optymista i jednocześnie osoba pełna sprzeczności strzelec może sprawiać wrażenie kogoś, kto skacze z kwiatka na kwiatek. W istocie jego otwartość na świat oraz wrodzony optymizm i dobry humor sprawiają, że nie ma problemów z nawiązywaniem bardzo różnych znajomości. Swoich potencjalnych partnerów musi dyskretnie sprawdzić, ale nie nakłada na nich żadnej presji. Randkowanie traktuje jak kreatywny i wartościowy sposób spędzania czasu i nie chowa urazy, kiedy coś nie wyjdzie.

Strzelec w stałym związku

Wszytko jednak zmienia się, kiedy osoba spod tego znaku poznaje kogoś, na kim zaczyna jej bardzo zależeć. Wtedy bardzo szybko rozpoczyna planowanie wspólnej przyszłości. Kwestie partnerstwa rozumie bardzo dosłownie. Chce współdzielić ze swoja drugą połówką każdy aspekt życia, co czasami może okazać się dla drugiej strony nieco zbyt przytłaczające.

Strzelec – pułapki relacji

Jak wskazuje horoskop strzelec powinien popracować nad komunikacją w związku. Nierzadko osoba spod tego znaku miewa problemy z przekazaniem tego, co ją rani a wątpliwości i niepewność maskuje humorem, sarkazmem oraz ciętymi ripostami. Z tego powodu pomimo dużego zaangażowania może z pozoru uchodzić z kogoś, kto nie traktuje życia uczuciowego zbyt poważnie.

Znaki, z którymi strzelec tworzy dobre związki:

 • lew
 • baran
 • waga

Znaki, z którymi strzelcowi trudniej budować relację:

 • koziorożec
 • skorpion
 • ryby

Horoskop strzelec – kariera

Strzelec jest wymarzonym członkiem zespołu. To osoba, która tryska energią i kreatywnością. Nie lubi stagnacji i monotonnych zadań, dlatego świetnie sprawdza się w karierach, które wymagają inicjatywy.

Zobacz też:  Pisces – znak zodiaku: opis i charakterystyka

Osoba spod tego znaku zazwyczaj jest doskonałym szefem. Cechuje ją ogromne zaangażowanie i łatwość uczenia się, ale także duża empatia. Chętnie dzieli się swoją wiedzą ze współpracownikami. Angażuje się i bezustannie rozwija.

Jak wskazuje horoskop strzelec świetnie sprawdzi się zawodach takich jak:

 • nauczyciel
 • aktor
 • pracownik organizacji non profit
 • aktywista
 • naukowiec

Strzelec – horoskop rodzinny i domowy

Nie da się ukryć, że większość strzelców raczej nie nadaje się na strażników domowego ogniska. To osoby, które na pierwszym miejscu stawiają pasję i rozwój, dlatego o ustatkowaniu się i założeniu rodziny zaczynają myśleć stosunkowo późno.

Zazwyczaj traktują to jako kolejny krok w samorozwoju. Świadoma decyzja o rodzicielstwie nie zawsze przychodzi im łatwo, jednak z reguły jako rodzice sprawdzają się doskonale. Do pociech podchodzą z otwartością i dużą dozą empatii, dlatego w ich domu panuje atmosfera przyjaźni i otwartości na świat.

Zdrowie strzelca

Przedstawiciele tego znaku zodiaku prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Zazwyczaj do późnej starości zachowują dobrą formę. Jako urodzone dusze towarzystwa muszą jednak uważać na używki, które w ich przypadku mają dosyć dużą szansę na wymknięcie się spod kontroli.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też