Wróżba z obrączki. Jak przy pomocy obrączki poznać przyszłość?

Wróżba z obrączki to jeden z najpopularniejszych andrzejkowych sposobów przepowiadania przyszłości. Dzięki niemu dowiesz się, ile lat będziesz miała w chwili ślubu. Poznasz też ilość dzieci oraz ich płeć. Na czym polega ten rodzaj wróżby? Jakie są inne sposoby wróżenia? Co warto wiedzieć o andrzejkowej tradycji? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i zorganizuj udaną zabawę.
wróżba z obrączki

Obrączka jest symbolem nierozerwalności związku. Zwłaszcza ta należąca do zakochanej kobiety, ma w sobie coś z magii. Jest w pewnym sensie talizmanem szczęścia, dlatego wiele osób rozpacza, gdy zgubi ślubną obrączkę. We wróżbiarstwie obrączka służy do przepowiadania przyszłości, a w andrzejkowy wieczór wróżby z obrączki pozwalają poznać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. To dlatego używa się do wróżenia obrączki, a nie pierścionka czy innego elementu biżuterii. Interesują Cię porady na temat wesela i ślubu? Może Ci się przydać portal LovelyWedding. Nie umiesz wróżyć? W tym artykule znajdziesz proste instrukcje przepowiadania przyszłości.

Wróżby z obrączki i inne przepowiednie. Czy warto w nie wierzyć?

Człowiek od dawna próbował poznać swoje przeznaczenie. Dawno temu ludzie wierzyli w siłę wróżb. Dziś też wiele osób wierzy w siłę magii. Współcześnie to częściej wróżby z kart tarota czy po prostu rozmowa z osobą, która ma niezwykłą intuicję i dar przepowiadania przyszłości. Nawet jeśli śmieszą cię tego rodzaju wróżby, to potraktuj je jako okazję do zabawy z przyjaciółmi. Kto wie, może andrzejkowy wieczór jest tak niezwykły, że wróżba się spełni? Nie przekonasz się, dopóki nie sprawdzisz. Z drugiej strony nie zawierzaj swojej przyszłości wróżbom, abyś z tego powodu nie zaprzepaściła różnych życiowych szans na udany związek czy biznes.

Jakie znamy sposoby wróżenia?

Technik przepowiadania przyszłości jest kilka. Oto najpopularniejsze z nich:

  • ludowe wróżby andrzejkowe;
  • wróżba z kart tarota;
  • numerologia – przyszłość odczytywana na podstawie symboliki związanej z cyfrą urodzenia;
  • astrologia, czyli znaki zodiaku;
  • chiromancja – wróżenie na podstawie układu linii na dłoni.
Zobacz też:  Przesądy wigilijne – czy znasz je wszystkie?

Wróżba z obrączki. Co będzie ci potrzebne?

Potrzebna będzie ci oczywiście złota obrączka, choć nie musisz być mężatką, aby sobie wróżyć z obrączki. Najlepiej, aby złote kółko było używane, a nie takie pozostałe po rozwodzie czy w spadku po zmarłej babci. Przygotuj sobie też szklankę i napełnij ją do połowy wodą. Potrzebna będzie nitka albo długi włos osoby, która sobie wróży. Do poznania imienia wybranka warto mieć pod ręką ściągawkę z alfabetem. Przed rozpoczęciem wróżenia, na głos zadaj pytanie. Aby odczytać wróżbę, niezbędne jest skupienie i cisza.

Jak wywróżyć z obrączki wiek ślubu?

Chcesz dowiedzieć się kiedy wyjdziesz za mąż? Poproś bliską ci zamężną przyjaciółkę, aby pożyczyła ci obrączkę. Zawieś złoty krążek na nitce nad szklanką z wodą. Końce nitki trzymaj sztywno w dłoniach i staraj się nie poruszaj się nie poruszać rękami. Obrączka powinna znajdować się nad wodą, pomiędzy szklanymi brzegami naczynia. Wpatruj się w jej ruch i licz, ile razy uderzy o szkło. Dzięki temu dowiesz się, w jakim wieku weźmiesz ślub.

Obrączka wyjawi ci, ile urodzisz dzieci

Masz męża i pragniecie powiększyć rodzinę? Twoja obrączka pomoże ci poznać ilość dzieci. Ten sposób wróżenia podobny jest do poprzedniego. W tym przypadku musisz jednak przełożyć trzy razy krążek pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym. Następnie zanurzyć obrączkę w wodzie, wyjąć nad powierzchnię i zatrzymać pomiędzy brzegami szklanego naczynia. Obrączka sama rozkołysze się delikatnie. Liczba jej uderzeń o szklankę wskazuje na to, ile będziesz mieć dzieci.

Jesteś w ciąży i chcesz poznać płeć dziecka? Obrączka odkryje przed tobą tę tajemnicę

Lekarz nie jest w stanie ustalić pleć dziecka podczas badania USG? Spróbuj wywróżyć płeć maleństwa z obrączki. Zawieś krążek na włos lub nitkę i trzymaj ją nieruchomo w palcach nad brzuchem. Obserwuj ruch obrączki. Jeśli porusza się ruchem wahadłowym, to znaczy, że urodzisz dziewczynkę. Jeśli kręci się dookoła, to będzie chłopiec. A co, jeśli obrączka zatrzyma się i po chwili ponownie rozkołysze? To znak, że będą bliźniaki! Płeć przyszłego dziecka możesz poznać nawet wtedy, gdy jeszcze nie zaszłaś w ciążę. Wróżba wygląda tak samo, ale obrączkę trzymaj nad wewnętrzną stroną lewej dłoni, zamiast nad brzuchem.

Zobacz też:  Wróżby andrzejkowe. Zwyczaje związane z Andrzejkami

Jak dzięki obrączce poznać ilość partnerów?

Obrączkę przytrzymaj w lewej dłoni, następnie zawieś ją na nitce lub włosku. Nitkę z obrączką przytrzymaj nad szklanką do połowy wypełnioną wodą. Zadaj pytanie i zanurz krążek w wodzie. Wyjmij obrączkę delikatnie nad wodę i policz, ile razy uderzy o brzeg szklanki. Liczba uderzeń oznacza ilość partnerów w twoim życiu. Unikaj gwałtownych ruchów łokciami i dłońmi. Obrączka powinna sama wprawić się w ruch.

Powróż sobie z obrączki i poznaj imię ukochanego

Zawieś obrączkę nad szklanką z wodą. Zadaj pytanie i zanurz krążek w wodzie. Wyjmij go i policz, ile razy wahadełko dotknie szklanki. Liczba ta wskazuje na kolejną literę alfabetu. To będzie pierwsza litera imienia twojego partnera. Chcesz poznać całe imię? Powtarzaj czynność z zanurzaniem i wyjmowaniem obrączki i policz uderzenia. Zapisuj kolejne litery. Już wiesz, jak będzie miał na imię twój narzeczony? Jeśli litery ułożyły się w dziwny ciąg znaków, to może będzie to obcokrajowiec, a może lepiej trzymaj się pierwszej ustalonej literki? Uwaga: jeśli spodoba ci się chłopiec o innym imieniu, to nie skreślaj go na starcie tylko dlatego, że wróżba pokazała inaczej. Daj mu szansę.

Czym różnią się współczesne wróżby od tych tradycyjnych?

Andrzejkowe wróżby, w tym też te z użyciem obrączki, lepiej traktować jako urozmaicenie andrzejkowej zabawy. Wprawdzie nasze babcie w nie wierzyły, ale to przecież były inne czasy. Chcesz koniecznie poznać swoją przyszłość? Możesz pójść na wizytę do profesjonalnej wróżki, najlepiej takiej z polecenia, która ma doświadczenie i dar jasnowidzenia. A może lepiej zdać się na los i zaufać swojej intuicji?

Wiesz już, na czym polega wróżba z obrączki. Pamiętaj jednak, że przyszłość człowieka zależy głównie od jego decyzji i od różnych okoliczności życiowych. Jeśli więc chcesz wyjść za mąż i założyć rodzinę, to po prostu wyjdź do ludzi i poszukaj odpowiedniego partnera. Poznaj go dobrze, a jeśli związek nie przetrwa, to poszukaj kolejnego. Twoje szczęście leży w twoich rękach.Zobacz także:
Zobacz też:  Katarzynki, wróżby dla kawalerów i staropolskie zwyczaje
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też