Numerologiczna 4. Poznaj charakterystykę czwórki

Numerologiczna 4 jest rozważna, lojalna i pracowita. Nie przepada za zmianami i ceni poczucie stabilizacji. W jakiej pracy poczuje się dobrze? Z jaką liczbą stworzy udany związek? Przeczytaj i poznaj bliżej znaczenie liczby 4 w numerologii.
numerologiczna 4

Z czym kojarzy się liczba 4? Z mocnymi fundamentami stworzonymi przez parę dwójek, bo zarówno suma, jak i iloczyn dwójek daje wynik 4. Kojarzy się też z czterema porami roku, a przez to ze stałością zdarzeń, stabilnością i rutyną. W astrologii 4 związana jest ze znakiem zodiaku Raka, a w kartach tarota cyfrą ta oznaczona jest karta Cesarza – sprawiedliwego i silnego opiekuna. Jak jeszcze można scharakteryzować numerologiczną 4? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu.

Jak obliczyć swoją liczbę drogi życia w numerologii?

Chcesz dowiedzieć się, jaka liczba w numerologii determinuje cechy twojego charakteru? Dodaj poszczególne cyfry, tworzące twoją datę urodzenia. Na przykład dla daty 17.08.1977 działanie wygląda następująco: 1+7+8+1+9+7+7= 40, a 4+0=4. Cyfra ta określa mocne i słabe strony osobowości, predyspozycje i zdolności.

Liczba 4. Charakterystyka numerologiczna

Osoby urodzone w wibracji 4 swoje cele osiągają, działając wytrwale metodą małych kroków. W pracy cenione są za pracowitość i zdrowy rozsądek. W dodatku chętnie dzielą się ze współpracownikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zarazem ciche, bezkonfliktowe i uległe wobec przełożonych. Mają kilku sprawdzonych przyjaciół, którzy cenią ich za prawdomówność i lojalność. Jeśli mają jakiś żal do kogoś, to analizują go w głębi duszy lub rozmawiają o tym tylko z zaufanymi osobami. Mają tendencję do zazdrości i użalania się nad sobą. Pomimo swej wytrwałości i wiedzy, brak im często wiary w swój sukces i we własne możliwości.

Zobacz też:  Numerologiczna 2 – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Numerologiczna czwórka jest ostrożna i nie lubi działać pod presją

Czwórki nie lubią spontanicznych zmian ani działań pod presją czasu lub naciskiem przełożonych. Są przywiązane do rutyny i kiepsko radzą sobie w stresowych sytuacjach. Przy podejmowaniu decyzji stawiają na ostrożność i długo sprawdzają wszelkie okoliczności, które mogą niepotrzebnie wprowadzić chaos w ich życiu. Ma wrodzony upór i ostrożne podejście do życia. W wielu sytuacjach są to zalety, ale niekiedy ten brak elastyczności powoduje, że odrzucają wiele korzystnych możliwości na zmianę pracy czy nawiązanie ciekawych kontaktów.

Czwórka lojalna wobec współpracowników i partnera

Czwórka jest dobrym pracownikiem, postrzeganym jako niezawodna osoba do najtrudniejszych wyzwań. Co więcej, często spędza całe swoje życie zawodowe w jednej firmie. Jeśli tylko mają tam stabilną pozycję, to osiągają spełnienie zawodowe. W relacjach damsko-męskich czwórki potrafią dostosować się do wymagań partnera, aby tylko utrzymać związek. Wszystko dlatego, że w tych kwestiach mają zwykle tradycyjne poglądy. Niestety, z powodu konserwatywnego podejścia i niechęci do wszelkich zmian zdarza się, że tkwią w toksycznych związkach lub nie mogą zdecydować się na zmianę pracy.

Ceniona w pracy, ale nie przy rozdawaniu awansów

Czwórki cenione są za uczciwość, sumienność i skrupulatność. Niekiedy ich perfekcjonizm i lojalność prowadzą do tego, że współpracownicy i przełożeni zrzucają na ich barki dodatkowe obowiązki. Niestety, czwórkom brakuje przebojowości i odwagi. Dlatego przegrywają w konkurencji z pracownikami, którzy potrafią się przypodobać i umiejętnie zaprezentować swoje osiągnięcia zawodowe. Mają umiejętności organizacyjne ale nie potrafią zarządzać ludźmi. Dlatego czwórki lepiej sprawdzają się na stanowiskach samodzielnych. Jeśli pracują w zespole, to raczej mało efektywnie lub po prostu są wykorzystywane do wykonywania rutynowych lub trudnych zadań.

Czwórka to dobry urzędnik, lekarz i finansista

Z racji wymienionych cech charakteru, czwórki sprawdzą się na stanowisku skrupulatnych urzędników, dociekliwych w diagnostyce lekarzy i skupionych na analizach finansistów, a także mechaników i architektów. Osoby urodzone pod czwórką często są kiepskimi handlowcami i przedsiębiorcami, choć potrafią świetnie planować i przewidywać. To przeważnie skupieni na zadaniu introwertycy. Nie dla nich hałas korporacyjny ani przestrzeń coworkingowa czy recepcja luksusowego hotelu. Mogą być dziennikarzami ale raczej do nudnych zadań w siedzibie redakcji, niż do zbierania materiałów w terenie do reportażu. Źle czują się w blasku fleszy i nie lubią wystąpień publicznych.

Zobacz też:  Numerologiczna 7 – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Ciemna strona charakteru numerologicznej 4

Choć czwórki mają z reguły silną, stabilną emocjonalnie osobowość, to mają też sporo wad. Oto najczęstsze z nich:

 • nadmierna powaga i brak poczucia humoru;
 • chciwość i zazdrość o cudze sukcesy;
 • nieufność i niechęć do zawiązywania nowych kontaktów;
 • smutek i skłonność do zamartwiania się;
 • kompleksy i strachliwość;
 • pracoholizm, a przy tym zaniedbywanie rodziny i przyjaciół;
 • wycofanie i brak asertywności.

Droga życia 4. Gdyby nie ten upór i niechęć do zmian

Czwórki to osoby, które nie lubią zmian, przez co niekiedy cierpią, bo wolą męczyć się w znienawidzonej pracy czy w nieudanym związku, niż zawalczyć o poprawę losu. Są nieco wycofane, przez co trudno im znaleźć oddanych przyjaciół i przekonać szefa, że potrafią przygotować świetną strategię zwiększenia sprzedaży. Poza tym godna podziwu jest ich silna wola i wytrwałość w dążeniu do celu.

Jakie ma lekcje do odrobienia czwórka numerologiczna?

Rozmawiając z czwórką często odnosisz wrażenie, że reaguje ona jednakowo na wszystkie wiadomości, a konkretnie bez spontanicznej radości czy wrażliwości na cudzą krzywdę. Wszystkie reakcje i przemyślenia analizuje w głowie. W rzeczywistości ta maska skrywa wiele kompleksów i sporą niepewność siebie. Gdyby ograniczyła wrodzoną nieufność i skłonność do marudzenia, to byłaby bardzo lubiana w towarzystwie. Przydałaby się też większa elastyczność, odrobina spontaniczności i tolerancji dla poglądów innych niż tradycyjne, a także zapanowanie nad niechęcią do zmian.

Numerologia partnerska, czyli z kim czwórka stworzy trwały związek?

Czwórka raczej nie należy do wylewnych i romantycznych osób. Ponad rodzinne ognisko bardziej ceni osiągnięcia w pracy. Dlatego dogada się z ósemką, która jest wprawdzie bardziej władcza, ale może też pomóc jej osiągnąć sukces zawodowy. Spore szanse na powodzenie ma związek czwórki z jedynką i siódemką. Osoby urodzone w wibracji tych liczb, także mają introwertyczną osobowość, są stabilne i pragmatyczne. Warto zaznaczyć, że czwórka jest osobą zaradną i samowystarczalną. Niekiedy więc wybiera życie w pojedynkę, ograniczając się do krótkich fascynacji uczuciowych.

Zobacz też:  Numerologiczna 11. Liczba mistrzowska w numerologii

Znane numerologiczne czwórki

Wśród znanych czwórek są zarówno politycy, celebryci, jak i artyści czy pisarze. Poznaj ich nazwiska:

 • Brad Pitt aktor z USA;
 • Ryszard Wagner – niemiecki kompozytor;
 • Leonardo da Vinci – włoski artysta epoki odrodzenia;
 • Bill Gates – informatyk, twórca oprogramowania Microsoft;
 • Mark Twain – amerykański pisarz;
 • Tomasz Lis – polski publicysta i dziennikarz;
 • Donald Trump – były prezydent USA.

Znasz już portret numerologiczny 4. Jeśli ta cyfra jest twoją drogą życia to wiedz, że nie warto tkwić uparcie przy swoich poglądach i nieustannie bać się jutra. Pomyśl, ile już osiągnąłeś. Jak rozległą masz wiedzę z różnych dziedzin życia, ile w sobie rozwagi i determinacji. Uwierz wreszcie w siebie i odważnie podejmuj wyzwania.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też