Numerologiczna 8. Poznaj znaczenie ósemki w numerologii

Numerologiczna 8 symbolizuje charakter stanowczy, z cechami odpowiedzialności, pracowitości, ale też apodyktyzmu. To osobowości ciekawa, a zarazem pełna sprzeczności. Przeczytaj i dowiedz się więcej o tym. jak postępuje ósemka w miłości, w pracy i w kontaktach z przyjaciółmi.
numerologiczna 8

W numerologii liczba 8 ma największe znaczenie w całej skali liczbowej. To dlatego, że ósemka odwrócona o 90 stopni, oznacza symbol nieskończoności. Jest on źródłem takich cech osobowości numerologicznej 8, jak zdolności przywódcze, charyzma, odwaga i rozsądek. Osoby urodzone w wibracji ósemki mają też wiele wad i niekiedy są trudnymi partnerami, zarówno w związku, jak i w biznesie. Jednak dzięki wiedzy na temat numerologii możesz poznać bliżej cechy charakteru poszczególnych rodzajów osobowości i zrozumieć ich postępowanie.

Jak sprawdzić swoją cyfrę w numerologii?

To proste. Dodaj do siebie wszystkie cyfry, tworzące twoją datę urodzenia. Zsumuj je tak, aż powstanie jedna cyfra. Na przykład: 23 kwietnia 1979 daje nam sumę 2+3+4+1+9+7+9 = 35, a 3+5=8. To ostateczna liczba definiuje w dużym stopniu cechy osobowości człowieka. Duże znaczenie ma też oczywiście znak zodiaku, środowisko dorastania i kształtowania charakteru oraz doświadczenie życiowe.

Jaka jest numerologiczna 8?

Osoby urodzone w wibracji cyfry 8 mają charakter pełen sprzeczności. Portret numerologiczny ósemki to liczne zalety, które przy niekorzystnych okolicznościach życiowych łatwo mogą przekształcić się w wady. Numerologiczne ósemki to osoby pracowite i zdyscyplinowane, ze skłonnością do pracoholizmu. Tym bardziej, że dużą uwagę przywiązują do gromadzenia dóbr materialnych. Mają analityczny umysł i świetnie obserwują otoczenie, także sytuację gospodarczą czy polityczną. Mają dużą wiedzę na różne tematy i konkretne poglądy, które lubią narzucać innym osobom ze swojego otoczenia.

Zobacz też:  Numerologiczna 2 – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Numerologiczna 8. Ambicja i umiejętność inwestowania

Ósemki cechuje wytrwałość w dążeniu do celu, rozsądek i chłonny umysł, otwarty zwłaszcza na nauki ścisłe. W rezultacie osoby te z powodzeniem inwestują i sprawnie obracają pieniędzmi. I choć czasem nie widzą w co inwestować w młodym wieku to świetnie sobie z tym radzą. Z drugiej strony wytrwałość niekiedy zmienia się w upór. Z kolei nadmierna analiza wszystkich za i przeciw powoduje trudności z podejmowaniem decyzji. Generalnie ósemki dążą do osiągnięcia wysokiego statusu społecznego i materialnego. Zdarza się, że zawierają związki lub przyjaźnią się z głównie z osobami, które ułatwią im osiągnięcie tego celu. Kobiety to często gospodarne i oszczędne panie domu. Na osoby mniej majętne czy mniej zaradne, patrzą z wyższością.

Ósemki są odważne, mają autorytet i zdolności przywódcze

Ósemki doskonale radzą sobie z trudnymi wyzwaniami. To świetni organizatorzy i liderzy, zarówno w biznesie, jak i grupach społecznych czy organizacjach politycznych. Mają charyzmę i zdolności oratorskie, toteż sprawdzą się w polityce, zarządzaniu przedsiębiorstwem czy inicjatywami społecznymi. Przy tym wiele ósemek ma duże poczucie sprawiedliwości, chęć pomagania innym i zmysł artystyczny. Ze wszystkich sił pragną osiągnąć swój cel, poświęcając niekiedy inne obszary życia, takie jak rodzina i czas na odpoczynek. Niektórzy świetnie czują się na ekranie filmowym lub studiu muzycznym.

Jakie wady mają osoby urodzone w wibracji cyfry 8?

Wprawdzie osoby urodzone w wibracji osiem mają silną osobowość i potrafią wiele w życiu osiągnąć. Mają też sporo wad, a oto najczęstsze z nich:

 • egoizm i dążenie do celu za wszelką cenę;
 • oschłość i wywyższanie się;
 • skąpstwo i materializm;
 • problem z nawiązywaniem szczerych przyjaźni;
 • nie lubią, gdy ktoś z otoczenia ma odmienne zdanie;
 • potrafią być bezwzględni dla konkurencji w biznesie;
 • są zwykle pozbawieni poczucia humoru.

Nie tylko przebojowość i odwaga. Ósemki są uparte, skryte i apodyktyczne

Przebojowość odnoś się do dążenia do osiągnięcia zysku czy zdobycia uznania w grupie. Niestety, w domu ósemki są zwykle skryte i małomówne. Wielu z nich to zamyśleni melancholicy i flegmatycy, którzy uważnie obserwują otoczenie, ale często mają problem, aby szczerze porozmawiać nawet z najbliższymi. Trudno więc nawiązać z nimi szczerą relację, tym bardziej, że uważają się za nieomylnych i nie liczą się ze zdaniem innych osób. Dlatego też otoczenie postrzega ich jako zarozumiałych snobów, którzy próbują wszystkich podporządkować swoim egoistycznym celom. W rzeczywistości są na ogół uprzejmi, ale traktują ludzi z dystansem.

Zobacz też:  Numerologiczna 6 – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Jak praca dla ósemki?

Ósemka na pewno nie porzuci nie skończonego projektu. Jest niezawodna i za to cenią ją przełożeni. Dzięki zdolnościom organizatorskim i dokładności, ósemka może być obrotnym przedsiębiorcą, ale też skrupulatnym urzędnikiem czy księgowym. Sprawdzi się na stanowiskach kierowniczych w branży finansowej, na przykład jako manager, makler giełdowy lub doradca inwestycyjny. Może zrobić karierę w polityce, jako prawnik, w służbach mundurowych lub jako przywódca duchowy. Także wielu artystów to numerologiczne ósemki. Osoby takie będą się męczyły na podrzędnych stanowiskach przy produkcji, w handlu, pracy socjalnej, opiece szpitalnej oraz przy bezpośredniej obsłudze klienta.

Ósemka jest trudnym partnerem do budowania stałego związku

Droga życia ósemek oparta jest raczej na budowaniu silnej pozycji materialnej i społecznej, a nie na relacjach rodzinnych. Ze względu na dążenie do zrobienia kariery zawodowej, a także na swój upór i nieco despotyczny temperament, ósemki są trudnymi partnerami w związku. Często poświęcają miłosne relacje, zatracając się w pracy i osiąganiu kolejnych wyzwań. Jednak niektóre ósemki potrafią wypracować kompromis z partnerem, pod warunkiem, że ten będzie dla nich wyrozumiały, a sam będzie miał raczej uległą naturę.

Numerologia partnerska dla liczby osiem

Największe szanse na stworzenie udanego związku mają ósemki z dwójkami, które lubią, aby ktoś nimi w życiu pokierował i podjął za nie najważniejsze decyzje. W podobny sposób uzupełnią się ósemki z czwórkami, zwłaszcza że mają wiele cech podobnych. Natomiast w związku ósemki i dziewiątki z pewnością będą zgrzyty, bo obydwie będą dążyć do dominacji. Trudno będzie wytrzymać ósemką w związku z trójkami, które są gadatliwe, roztrzepane i unikają większego wysiłku. Poza tym zaradne i samowystarczalne ósemki świetnie dają sobie radę w pojedynkę, a po rozstaniu i rozczarowaniu wspólnym życiem, często pozostają na długie lata singlami.

Słynne ósemki to przywódcy i artyści

Oto znane osoby urodzone pod ósemką:

 • Sandra Bullock – aktorka i modelka;
 • Michał Anioł – malarz i rzeźbiarz epoki renesansu;
 • papież Jan Paweł II;
 • Oscar Wilde – irlandzki poeta, prozaik i dramatopisarz;
 • Francisco de Goya – hiszpański malarz z przełomu XVIII i XIX wieku;
 • Anatolij Karpow – rosyjski mistrz gry w szachy;
 • Enrique Iglesias – hiszpański piosenkarz.
Zobacz też:  Numerologiczna 1 – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Wiesz już, jak wygląda charakterystyka numerologicznej 8. To najsilniejsza cyfra spośród wszystkich wibracji, która determinuje silne cechy osobowości. Choć osoby te bywają nieznośne dla otoczenia, to przyznać im trzeba niezwykłą determinację w osiąganiu celów, umiejętność zarządzania dużą organizacją i wzbudzania posłuchu. Jeśli jesteś ósemką, to popracuj nad tolerancją dla poglądów innych niż twoje. Uświadom sobie, że warto mieć oparcie w rodzinie i w gronie oddanych przyjaciół.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też