Znak nieskończoności – co oznacza ten symbol? Jakie działanie wykazuje biżuteria ze znakiem nieskończoności?

Znak nieskończoności, nazywany jest przez niektóre osoby „kopniętą ósemką”. Jest to dość tajemniczy symbol, który znany jest chyba każdemu, jeżeli już nie z prywatnego życia, to ze szkoły. W sprzedaży często można spotkać naszyjniki lub bransoletki z takim znakiem. Mogą one stanowić stylową ozdobę, choć często wybierane są także jako talizman. Czym charakteryzuje się motyw nieskończoności i jakie ma znaczenie?
znak nieskończoności

Znak nieskończoności – historia

Aktualnie znak nieskończoności jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Tak zwana przewrócona ósemka pojawia się często na kolczykach, brelokach czy też w postaci tatuaży. Mimo tego, że wiele osób stawia na ten wzór, niewielu wie, skąd wziął się jego fenomen. Tymczasem historia znaku nieskończoności sięga starożytnej Grecji i starożytnego Egiptu, gdzie ten symbol wieczności przedstawiał Uroboros. Oznaczał on wizerunek węża, pożerającego samego siebie, a następnie odradzającego się na nowo. Innym znaczeniem tego symbolu była rzeka, opływająca Ziemię.

Znak nieskończoności w matematyce

Wzmianka o nieskończoności w matematyce pojawiła się już w 490 r. p.n.e. a jej autorem był grecki filozof Zenon z Elei. Jednak symbol odwróconej ósemki jako znak nieskończoności w matematyce użyty został dopiero w roku 1655 przez matematyka Johna Wallisa i od tamtej pory stosowany jest w matematyce powszechnie.

Znaczenie znaku nieskończoności

W matematyce i fizyce znaczenie omawianego znaku jest proste, gdyż oznacza on po prostu nieskończoność liczb. Jednak w życiu prywatnym odwrócona ósemka może symbolizować nieograniczone możliwości, jak również być wyznacznikiem wierności i lojalności. Symbol nieskończoności w biżuterii znalazł swoje miejsce w błyskotkach dla par, dla których często ma być znakiem nieskończonej miłości. Aktualnie znak nieskończoności spotykany jest dość często w branży jubilerskiej, w branży tatuażu oraz innych gałęziach przemysłu.

Symbol nieskończoności w biżuterii i aranżacji wnętrz

Biżuteria z motywem nieskończoności stała się więc świetnym prezentem dla ukochanej osoby. Może to być złota bransoletka lub srebrny wisiorek czy kolczyki z cyrkoniami, które symbolizować będą miłość i gorące uczucie. Oczywiście znak nieskończoności to nie tylko oznaka miłości, gdyż może oznaczać również silną przyjaźń. Omawiany znak dość często pojawia się również na obrazach, ozdabiających nowoczesne mieszkania. Oczywiście w takich przypadkach nie zawsze jest on wykorzystywany ze względu na znaczenie, czasem po prostu stanowi element dekoracji. Niektóre osoby jednak mogą liczyć na szczęście w miłości lub niekończące się powodzenie, połączone z tym motywem.

Zobacz też:  Symbole okultystyczne budzą wiele emocji. Sprawdź, co oznaczają i jaka jest ich historia

Tatuaże ze znakiem nieskończoności

Znak nieskończoności z piórkiem to dość popularny wariant, zdobiący ciało miłośników tatuażu. Wiele osób chętnie wybiera taką dekorację na nadgarstek czy kark. Choć ten projekt z symbolem nieskończoności jest najpopularniejszy, nie brakuje innych, takich jak znak wieczności połączony z różą, imieniem, ptakiem czy sercem.

Skąd wzięła się popularność znaku nieskończoności w dzisiejszych czasach?

Znak nieskończoności znany był już tysiące lat temu, a jednak jego popularność przetrwała do dzisiaj. Jak to się stało? Wszystko związane jest z ludźmi i ich potrzebą symboli, które mają nadawać życiu pewne znaczenie. Przewrócona ósemka to dość prosty znak, który w ciekawy sposób może opisywać relacje z innymi oraz indywidualne nieskończone możliwości.

Znak nieskończoności-podsumowanie

Znak nieskończoności to starożytny symbol, którego popularność przetrwała do dziś. Aktualnie często można go spotkać w matematyce i fizyce, gdzie oznacza po prostu nieskończoność liczby. Jednak symbol ten znalazł także swoje zastosowanie w wisiorkach, pierścionkach i innych typach biżuterii. Nieskończoność to motyw, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród par, dla których stanowi oznakę wiecznego oddania, jak i najlepszych przyjaciół, gdyż „kopnięta ósemka” może być też świetnym podarunkiem dla bliskiej osoby, niekoniecznie ukochanego.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też