Kwiat życia – potężny symbol harmonii wszechświata. Jakie jest jego prawdziwe znaczenie?

Kwiat życia jest symbolem, na który natknęło się wiele osób. Tylko nieliczni mają jednak pełną wiedzę na temat tego, co dokładnie symbolizuje. Sprawdź, jakie tajemnice skrywa ten niezwykły kształt geometryczny.
kwiat życia

Obecnie kwiat życia można spotkać niemal wszędzie. Jest chętnie wybieranym wzorem na tatuaż, bardzo często korzystają z niego także projektanci mody, umieszczając go na torbach czy koszulkach. Nic dziwnego. To potężny symbol, który odnosi się do harmonii wszechświata oraz wszystkich proporcji, które się w nim zawierają. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat tego potężnego talizmanu.

Kwiat życia – co to za symbol?

Kwiat życia składa się z dokładnie 19 okręgów, które nakładają się na siebie. Ten specyficzny wzór znany jest ludzkości od wielu stuleci. Określa się go jako kwiat, ponieważ dawni uczeni uważali, że właśnie w nim można znaleźć źródło pochodzenia całego wszechświata.

Wszystko zamyka się w idealnych proporcach dziewiętnastu kół. W ich kontekście mówi się o źródle materii i pochodzeniu energii, która kształtuje wszystko, co nas otacza.

Skąd pochodzi kwiat życia?

Nie ma dokładnej wiedzy na temat tego, która cywilizacja jako pierwsza korzystała z symbolu kwiatu życia. Archeolodzy na całym świecie znajdują go na odkrytych dziełach kultury materialnej dawnych ludów.

Jedne z najstarszych śladów tego wzoru pochodzą z Egiptu, gdzie został znaleziony na ścianie poświęconej Oku Horusa. Pochodzi ona z XX wieku p.n.e.

Kwiat życia w religiach świata

W judaizmie kwiat życia odgrywał swego czasu bardzo znaczącą rolę. To z niego można było bowiem wyprowadzić tak zwane kabałowe drzewo życia. Wzór ten spotykany jest w bardzo starych synagogach, które znajdują się między innymi na terenie Galilei.

Kwiat życia w hinduizmie i nie tyllko

Co ciekawe, w kwiat życia można wpisać także hinduistyczny sri yantra, spirale celtyckie, a nawet chrześcijański krzyż. Nic dziwnego, że nad tym fascynującym symbolem głowiły się największe umysły różnych epok, między innymi mistrz Leonardo da Vinci. Niektórzy badacze jego twórczości dopatrują się inspiracji kwiatem życia w słynnym szkicu „Człowiek Witruwiański”.

Zobacz też:  Gesty masońskie - czym są i co oznaczają?

Geometria kwiatu życia

Kwiat życia był swego czasu przedmiotem badań tak zwanej świętej geometrii. Zajmujący się nią uczeni rozkładali symbol na czynniki pierwsze, doszukując się w nim wielu różnych pomniejszych wzorów. Z omawianego symbolu można wyciągnąć między innymi nasienie życia czy jajo życia – fugarę nawiązującą do pierwszej komórki, z której powstało całe życie na Ziemi.

Dla kogo jest kwiat życia?

Kwiat życia oznacza same początki istnienia duchowego, więc może być idealnym prezentem dla osoby, która bardzo ceni sobie harmonię i jedność ze wszechświatem. Biżuteria lub innego rodzaju talizman z kwitem życia ma działanie oczyszczające przestrzeń ze złej energii.

A w jakiej formie warto go nosić? Wszystko tutaj zależy od indywidualnych referencji. W sklepach i na portalach aukcyjnych dostępne są ubrania, naszyjniki i rozmaite inne produkty z tym wzorem w różnych cenach. Każdy z nich może mieć podobną moc.

Jak widzisz, ten symbol znany od wieków nadal cieszy się zainteresowaniem. Jeżeli chcesz, podarować komuś cenny prezent nawiązujący symboliką do stworzenia świata, wybierz trwały materiał szlachetny. Kwiat życia uchodzi za jeden z najbardziej doskonałych znaków. Jego popularność w niektórych kręgach nie przemija nawet pomimo upływu wielu wieków.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też