Awen – sprawdź co oznacza ten symbol!

Awen to symbol należący do grupy symboli celtyckich. Przypisuje mu się kilka znaczeń. Dowiedz się więcej na jego temat!
awen

Awen to symbol posiadający wiele znaczeń. Zalicza się go symboli cetylckich. Pierwsze wzmianki na jego temat pojawiły się w łacińskim tekście pochodzącym z 796 roku, który w dużej mierze opierał się na dziełach tworzonych przez Gildasa, walijskiego mnicha. Współczesne tłumaczenie słowa “awen” oznacza dokładnie “pożądanie dusz”. Przyjmuje się jednak, że w tradycji celtyckiej z której się wywodzi mogło oznaczać uosobienie natchnienia w postaci jakieś muzy. Obecnie słowo to, zawarte w jednej ze zwrotek walijskiego hymnu kojarzone jest przede wszystkim z muzykami oraz artystami. Często używa się słowa “awen” w odniesieniu do nich.

Awen – jak wygląda symbol?

Awen symbol, któremu trudno przypisać jednoznaczne znaczenie, ma dość charakterystyczny wygląd. Tworzą go trzy promienie , które rozpoczynają się w miejscu trzech czarnych kropek – punktów świetlnych. W zależności od interpretacji promienie te mogą symbolizować: miłość, mądrość i prawdę; ciało, umysł i ducha; ziemię, morze i powietrze. Całość otacza okrąg

Awen symbol o wielu znaczeniach

Podobnie jak zróżnicowana może być interpretacja znaczenia promieni umieszczonych na znaku, zróżnicowane jest również znaczenie samego symbolu awen. Niekiedy jest ona utożsamiana z jedynie z inspiracją. Innym zaś z otwarciem duszy, aby móc poczuć głęboką inspirację pochodzącą w zależności od indywidualnych przekonań z natury, otaczającej energii lub bóstwa. Aby owo otwarcie było możliwe należy skupić się na tym co ma dla nas konkretne znaczenie. Inna interpretacja znaczenia symbolu awen odnosi się do tworzących go promieni i jest tłumaczona jako umiłowanie i utrzymywanie prawdy oraz jej zrozumienie. Inspiracja ową prawdą pomaga zrozumieć innych ludzi, a także otaczającą rzeczywistość, co z kolei bardzo często prowadzi do osiągnięcia pełni szczęścia, rozumianej jako spełnienie.

Zobacz też:  Triskelion – poznaj symbolikę potrójnej spirali w różnych kulturach

Symbol awen można też tłumaczyć jako świadomość, nie tyle ciała, co umysłu, a przede wszystkim istnienia i sensu całego życia. Kojarzy się go również z wszelkiego rodzaj inspiracją twórczą. To właśnie dlatego słowo “awen” bywa stosowane w odniesieniu do różnego rodzaju artystów, w tym również muzyków. Mnogość interpretacji symbolu awen pozwala spojrzeć na jego znaczenie w sposób najbliższy własnym przekonaniom.

Symbol awen ma postać trzech promieni wywodzących się z trzech punktów świetlnych. Układ ten otoczony jest okręgiem. Symbol Awen zalicza się do grupy symboli celtyckich. Posiada wiele znaczeń i bywa interpretowany na różne sposoby. Najczęściej kojarzony jest inspiracją, którą może dotyczyć różnych sfer i odnosić się przede wszystkim do duchowego aspektu życia.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też