Triquetra – cokolwiek zrobisz, wróci do ciebie. Poznaj głębokie znaczenie tego symbolu

Triquetra to symbol, który występuje bardzo powszechnie niemal na całym świecie. Interpretacja jego znaczenia również jest szeroka. Zdejmujemy mgłę tajemnicy z tego potężnego znaku.
triquetra

Jest wiele symboli, które niosą ze sobą pozytywne wibracje. Triquetra zdecydowanie się jednak wyróżnia. Można spotkać ją na elementach kultury materialnej bardzo wielu różnych ludów. Obecnie często umieszczana jest w domu, do którego ma za zadanie przynieść harmonię i bezpieczeństwo.

Triquetra – co to za symbol?

Triquerta jest symbolem celtyckim, jednak obecnie najczęściej utożsamia się ją z religią wicca. Składa się z trzech zapętlonych ze sobą półkoli, które oznaczają jednocześnie nieskończoność oraz wieczność. Wiemy na pewno, że jest to bardzo stary symbol, którego używano jeszcze w starożytności. W średniowieczu został natomiast umieszczony na kamieniach runicznych Funbo.

Triquerta – interpretacje i znaczenie

Trzy zapętlone ze sobą części triquetry pozwalają na bardzo różne interpretacje tego symbolu. Chrześcijaństwo wykorzystuje go jako przedstawienie trójcy świętej. Mamy jednak pewność, że węzeł trzech półkoli jest znacznie starszy niż religia chrystusowa.

Trójka jest liczbą ważną, a niekiedy nawet świętą w bardzo wielu różnych kulturach. Z tego powodu węzeł celtycki może symbolizować na przykład:

  • ciało, duszę i umysł człowieka;
  • przeszłość, teraźniejszość i przyszłość;
  • harmonię, siłę i spokój.

Wiccanie widzą w triquetrii zasadę czegoś, co powszechnie nazywamy karmą. Znak ma wyraźnie zaznaczać, że wszystkie nasze uczynki, zarówno te dobre, jak i złe prędzej, czy później do nas wrócą.

Triquerta – idealny symbol do domu

Jeżeli szukasz symbolu, który będziesz mógł z poczuciem pełnego bezpieczeństwa umieścić w swoim domu, to z pewnością triquetra sprawdzi się w tej roli doskonale. Wniesie ona pod twój dach harmonię i oczyści atmosferę z negatywnych emocji. Wzmocni także poczucie więzi między domownikami i wniesie spokój tam, gdzie do tej pory panowały kłótnie i zgrzyty.

Zobacz też:  Znak nieskończoności - co oznacza ten symbol? Jakie działanie wykazuje biżuteria ze znakiem nieskończoności?

W jaki sposób umieścić węzeł celtycki w swoim domu?

Omawiany symbol może znaleźć się w twoim życiu właściwie pod dowolną postacią. Jedni lubią biżuterię z jego motywem, inni z kolei wybierają go w formie tatuażu. Jeżeli jednak chcesz wzmocnić działanie celtyckiego węzła, wykonaj specjalny talizman. Będziesz do tego potrzebować:

  • woreczka;
  • markera do pisania po materiale;
  • suszonego rumianku i lawendy;
  • oleju cytrynowego;
  • soli.

Wszystkie zioła oraz sól umieszcza się w woreczku i skrapia olejkiem, Następnie gotowy talizman należy związać na jednej ze stron woreczka narysować symbol triquetry. Jeżeli nie czujesz się dobrze w pracach manualnych możesz skorzystać z przypinki lub innego gotowego kawałka biżuterii.

Dane z badań archeologicznych wyraźnie wskazują na to, że triquetra jest znakiem, który pojawia sie od tysięcy lat w bardzo różnych kulturach. Symbolizuje harmonię, więzi międzyludzkie oraz wzajemne wynikanie. To bardzo pozytywny symbol, który warto mieć przy sobie. Bardzo dobrze sprawdza się w domu, który chroni przed złą energią oraz trudnymi emocjami.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też