Gwiazda chaosu – czym jest i co symbolizuje?

Gwiazda chaosu, zgodnie ze swoją nazwą symbolizuje chaos, który może być interpretowany w różny sposób, niekoniecznie wyłącznie negatywny. Dowiedz się czegoś więcej na jej temat!
gwiazda chaosu

Gwiazda chaosu to znak zaczerpnięty z teorii chaosu. Teoria chaosu sugeruje, że każda mała zmiana wywołuje większą, która pojawi się w przyszłości. Teoria ta bywa określana również często efektem motyla. Zgodnie ze swoją nazwą znak ten symbolizuje chaos, którego interpretacja może być różna i stwarza wiele możliwości. Pomimo tego, że chaos zazwyczaj bywa utożsamiany z czymś negatywnym, tak naprawdę może mieć zupełnie inne, szersze znaczenie. Symbol ten utożsamiany jest z magią chaosu i przez nią wykorzystywany.

Gwiazda chaosu – jak wygląda ten symbol i co oznacza?

Gwiazda chaosu to bardzo charakterystyczny znak składający się z centralnego punktu z którego odchodzi osiem strzałek. Za autora znaku uznaje się Michaela Moorococka – twórcę fantatsy, choć ostateczna wersja znaku i jego aktualnie znany kształt został dopracowany przez Petera Carrolla, popularnego magika chaosu i twórcę okultyzmu. Znaczenie gwiazdy chaosu nie jest do końca jednoznaczne i można interpretować je tak naprawdę na różne sposoby. Z całą jednak pewnością ściśle łączy się z teorią chaosu, w myśl której każda nawet najmniejsza zmiana na początku, skutkuje dużą zmianą w przyszłości, co najlepiej pokazuje, że chaos nie zawsze musi mieć negatywny wydźwięk. Często bowiem zmiana, choć na początku wydaje się być trudna do zaakceptowania czy też wprowadzenia, a nawet utożsamiana z czymś co budzi lęk i obawę, przed tym co nieznane, tak naprawdę finalnie prowadzi do pozytywnych następstw, pojawiających się w przyszłości, niejednokrotnie zmieniając ową przyszłość na lepsze w różnym wymiarze,

Poza symboliką oraz magicznym znaczeniem znak gwiazdy chaosu bywa bardzo często wykorzystywany w przemyśle biżuteryjnym, gdzie nadaje mu się pozytywny wydźwięk. Noszenie gwiazdy chaosu oznacza otwartość na pozytywne zmiany, które mają szansę powstać nawet z najgorszego chaosu.

Gwiazda chaosu to charakterystyczny symbol związany z okultyzmem. Za jego twórcę uznaje Michaela Moorococka, choć ostateczny wygląd znak ten zawdzięcza Peterowi Carrollowi znanemu magikowi. Symbol gwiazdy chaosu bardzo ściśle łączy się z teorią chaosu w myśl której każda zmiana może mieć pozytywny wydźwięk.Zobacz także:
Zobacz też:  Krzyż ankh – potężny symbol ze starożytnego Egiptu. Jaka moc w nim drzemie?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też