Merkaba – świetliste ciało człowieka. Jak rozwinąć swoją merkabę i rozpocząć podróż między wcieleniami?

Merkaba to geometryczny wzór pola elektromagnetycznego, którego doświadczają tylko osoby w pełni oświecone. Sprawdź, jak możesz doświadczyć podróży między wszystkimi siedmioma świadomościami.
merkaba

Merkaba opiera się na starożytnym wzorze kwiatu życia, który został znaleziony w archeologicznych znaleziskach pochodzących od kultur niemal całego świata. W wierzeniach mistycznych odnajdziemy przekonanie, ze wokół każdego człowieka wiruje geometryczne pole energetyczne. Tylko aktywacja pola merkaby pozwala na wykorzystanie jego prawdziwego potencjału.

Czym jest merkaba?

Merkaba to pole energetyczne, które otacza naszą aurę. Nieaktywną merkabę posiada każdy człowiek, jednak do jej rozwinięcia i pełnej aktywacji potrzeba bogatej wiedzy duchowej. Jej nazwa składa się w istocie z trzech słów, które oznaczają ciało, umysł i ducha.

  • Mer to określenie dwóch pól światła, które wirują w tej samej przestrzeni, ale w przeciwnych kierunkach. Człowiek może je wygenerować za pomocą specyficznej techniki oddechowej.
  • Ka to nawiązanie do indywidualnego ducha, którego posiada w sobie każdy z nas.
  • Ba jest natomiast odniesieniem do ciała lub fizycznej rzeczywistości, która nas otacza. Często określa się to także, jako próbę interpretacji materialnego świata przez naszą duszę.

Merkaba w kulturach świata

Ślady merkaby można odnaleźć w Starym Testamencie, a konkretnie w Księdze Ezechiela. Prorok miał wstąpić do nieba otoczony kołem interpretowanym właśnie w ten sposób. Hebrajskie słowo merkahav można tłumaczyć na dwa sposoby. W jednej interpretacji jest to „rydwan” a w innej “tron Boga”.

Merkaba jest więc wirującym polem światła, swoistym rydwanem, którym podróżujemy pomiędzy planami egzystencji. Łączymy się z tymi, którzy mieli szansę dostroić się do wyższych poziomów.

Święta geometria merkaby

Geometria merkaby to kwestia niezwykle złożona i skomplikowana. Pole znajdujące się wokół człowieka ma około 18 metrów i jest proporcjonalne do wzrostu i wymiarów każdej osoby. W jego skład wchodzi pięć platońskich brył. W przeciwieństwie do aury nie ma ona możliwości rozszerzania się i zawsze pozostaje w określonej wielkości

Zobacz też:  Symbole egipskie - poznaj najważniejsze z nich!

Pole energii jest niewidoczne gołym okiem, ale rotuje wokół naszego ciała. Jeżeli jednak nie jest kontrolowane i systematycznie rozwijane może nie tylko zwolnić, ale wręcz całkowicie się zatrzymać. Merkaba nazywamy prawidłowo funkcjonujące, rozwinięte pole energetyczne, które wirując przypomina rozległy stożek.

Jakie są funkcje merkaby?

Wiemy już czym jest merkaba, dlatego teraz warto zastanowić się, jakie korzyści możemy z niej czerpać. Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest hebrajskie tłumaczenie słowa merkahav, które, jak już wiemy, oznacza rydwan. Pole merkaba może być dla ciebie swoistym pojazdem do przemieszczenia się między wymiarami.

W dobrze rozwiniętych polach energetycznych wibracje przewyższają te pochodzące z ciał i przedmiotów fizycznych. Osoby, które pozostają na standardowych wibracjach przestaną cię widzieć, a ty osiągniesz oświecenie, które w niektórych kręgach nazywa się wniebowstąpieniem.

Osoba z aktywnym świetlistym polem ma moc uzdrawiania i ochrony. Jej moce są niemal nieograniczone, dlatego dobre praktyki duchowe mogą doprowadzić nas na prawdziwe wyżyny kontaktu w wyższym Ja.

Jak rozwinąć merkabę?

Aktywacja merkaby pomaga rozwijać jednocześnie umysł ciało i serce. Jednym z najbardziej powszechnych sposobów na nią jest specjalny rodzaj medytacji z oddechem. Jest to medytacja aktywizująca, podczas której siedemnaście oddechów łączy się z komendami i mudrami. To właśnie one wpływają na prędkość i kierunek rotacji merkaby.

Bardzo powszechne jest jednak przekonanie, że uruchomienie merkaby wymaga duchowej pracy, która trwa przez całe życie. Dobre życie pełne miłości, wiary, zaufania, i współodczuwania z inny może wywołać spontaniczne wzniesienie merkaby.

Do uruchomienia świetlistego pola potrzebna jest czysta miłość oraz emocjonalny i duchowy rozwój. Możesz próbować dokonać tego za pomocą medytacji, czy wizualizacji. Pamiętaj jednak o tym, aby mieć otwarte serce. Tylko osoba bezinteresowanie dobra, otwarta na miłość ma szansę na skuteczną aktywację tego pola.

Zobacz też:  Symbol buddyzmu - jak wygląda i co oznacza?

Amulet z symbolem merkaba

Wiele osób, które doskonalą się duchowo decyduje się na noszenie przy sobie talizmanu lub wisiorka z symbolem merkaba. Jest to gwieździsty czworościan złożony z dwóch ostrosłupów o podstawie z trójkąta równobocznego. Noszenie tego symbolu blisko siebie pozwala cały czas zachowywać pamięć o nieskończonych możliwościach, jakie może nieść ze sobą aktywne otwieranie swojego duchowego życia.

Podsumowanie

Merkaba to świetliste pole, które mieszka w każdym z nas, ale zazwyczaj nie jest aktywne. Aby go aktywować, trzeba konieczne prowadzić świadome życie duchowe i dbać o swój rozwój. Aktywna merkaba jest kręgiem, który obraca się szybciej od prędkości światła. Widoczna jest w postaci płaskiego dysku, który przypomina nieco tradycyjny latający spodek. Aktywując go, zyskujemy niemal nieograniczoną moc.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też