Kaja Myśliwska

Czym jest horoskop opisowy?

Horoskop opisowy to analiza charakteru, potencjału i ścieżki życiowej danej osoby zgodnie z numerologią. Opiera się na wartościach liczbowych obliczonych na podstawie imienia i daty urodzenia danej osoby. Horoskop opisowy jest tworzony za pomocą skomplikowanych obliczeń i zapewnia wgląd we wszystkie dziedziny życia – fizyczną, umysłową, emocjonalną i duchową.
numerologiczna 11

Numerologiczna 11. Liczba mistrzowska w numerologii

Numerologiczna 11 to osoba obdarzona nieprzeciętnie wysoką wrażliwością i intuicją. Lubi udzielać się charytatywnie i często ma talenty artystyczne. Silna osobowość jedenastki ma też swoją mroczną naturę. Nic dziwnego, wszak to liczba mistrzowska. Poznaj ją bliżej.
celtyckie symbole

Celtyckie symbole – poznaj ich znaczenie!

Celtyckie symbole cieszą się dużą popularnością. Charakterystyczne węzły, spirale i krzyże często bywają motywem powielanym na tatuażach. Pora dowiedzieć się skąd się wzięły i co oznaczają!
symbole egipskie

Symbole egipskie – poznaj najważniejsze z nich!

Symbole egipskie są częścią kultury starożytnej i ściśle wiążą się z ówczesnymi wierzeniami. Najczęściej pojawiały się w formie amuletów, które miały chronić przed złymi mocami i zapewniać szczęście. Sprawdź co oznaczają!
przesądy wigilijne

Przesądy wigilijne – czy znasz je wszystkie?

Przesądy wigilijne są częścią tradycji bożonarodzeniowych, przekazywanych od pokoleń. Zgodnie z wierzeniami są one wróżbą na kolejny rok. Mogą wróżyć dostatek lub niepowodzenie. Warto je poznać, aby zapewnić sobie szczęście na cały kolejny rok!
wróżba z obrączki

Wróżba z obrączki. Jak przy pomocy obrączki poznać przyszłość?

Wróżba z obrączki to jeden z najpopularniejszych andrzejkowych sposobów przepowiadania przyszłości. Dzięki niemu dowiesz się, ile lat będziesz miała w chwili ślubu. Poznasz też ilość dzieci oraz ich płeć. Na czym polega ten rodzaj wróżby? Jakie są inne sposoby wróżenia? Co warto wiedzieć o andrzejkowej tradycji? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i zorganizuj udaną zabawę.
numerologiczna 8

Numerologiczna 8. Poznaj znaczenie ósemki w numerologii

Numerologiczna 8 symbolizuje charakter stanowczy, z cechami odpowiedzialności, pracowitości, ale też apodyktyzmu. To osobowości ciekawa, a zarazem pełna sprzeczności. Przeczytaj i dowiedz się więcej o tym. jak postępuje ósemka w miłości, w pracy i w kontaktach z przyjaciółmi.
numerologiczna 4

Numerologiczna 4. Poznaj charakterystykę czwórki

Numerologiczna 4 jest rozważna, lojalna i pracowita. Nie przepada za zmianami i ceni poczucie stabilizacji. W jakiej pracy poczuje się dobrze? Z jaką liczbą stworzy udany związek? Przeczytaj i poznaj bliżej znaczenie liczby 4 w numerologii.
ciastka z wróżbą

Ciastka z wróżbą. Jak upiec ciasteczka na andrzejki?

Ciastka z wróżby są łatwe do wykonania. Wyglądają apetycznie i smakują wyśmienicie. Jednak najwięcej frajdy sprawia uczestnikom zabawy odczytywanie ukrytej w ciastku wróżby. Dowiedz się, skąd pochodzi tradycja tych łakoci i jak je wykonać.
Rytuał na szczęście

Rytuał na szczęście – co to jest i jak go wykonać?

Rytuały na szczęście to nie jakaś zamierzchła magia, ponieważ w dzisiejszych czasach wciąż wiele osób je stosuje. Niektórzy twierdzą, że wystarczy wzmocnienie dobrej energii wokół nas, aby przyciągnąć powodzenie. Czym jest rytuał na szczęście i jakie są przykłady takich obrzędów?
krzyż celtycki

Krzyż celtycki – co to za symbol i jakie ma znaczenie?

Krzyż celtycki to czteroramienny krzyż, znajdujący się w okręgu. Choć nie jest to symbol religijny, wiele osób uważa go za krzyż chrześcijański ze względu na pewne powiązania z wierzeniami kościelnymi. Z motywem krzyża celtyckiego spotkać możemy się na całym świecie. W niektórych kulturach tworzone są celtyckie wianki, a z kolei jeszcze w innych jest to znak zakazany, za którego propagowanie może grozić kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności. Czym jest krzyż celtycki i jakie jest jego znaczenie?
kaduceusz

Kaduceusz – co to jest? Jakie znaczenie ma ten symbol i co mówi o nim słownik?

Kaduceusz, nazywany również kerykejonem lub laską hermesa to motyw o szerokiej symbolice. Laskę kaduceusza spotkać można zarówno w mitologii, jak i w medycynie, a także w sztuce czy heraldyce. Znalazł swoje zastosowanie także w handlu, zwłaszcza w przemyśle jubilerskim, gdyż w sklepach spotkać można bransolety i wisiorki z tym znakiem. Czym jest kaduceusz i jakie ma znaczenie?
znak nieskończoności

Znak nieskończoności – co oznacza ten symbol? Jakie działanie wykazuje biżuteria ze znakiem nieskończoności?

Znak nieskończoności, nazywany jest przez niektóre osoby „kopniętą ósemką”. Jest to dość tajemniczy symbol, który znany jest chyba każdemu, jeżeli już nie z prywatnego życia, to ze szkoły. W sprzedaży często można spotkać naszyjniki lub bransoletki z takim znakiem. Mogą one stanowić stylową ozdobę, choć często wybierane są także jako talizman. Czym charakteryzuje się motyw nieskończoności i jakie ma znaczenie?
yin yang

Yin Yang – co to znaczy? Jak osiągnąć równowagę yin yang?x

Yin-Yang to starochiński symbol, który był wyznacznikiem wiecznego dualizmu rzeczywistości. Ma on oznaczać równowagę pomiędzy dwoma siłami przeciwstawnymi. Połączenie tych dwóch aspektów pozwala na osiągnięcie idealnej równowagi, porządku i harmonii w chaotycznym świecie. Co warto wiedzieć o ying yang i co dokładnie oznacza ten symbol?
rytuały słowiańskie

Rytuały słowiańskie – z czym się wiązały?

Magiczne rytuały, popularne wśród Słowian, związane były głównie z przyrodą, a dokładniej - cyklem pór roku. Pojawiały się także obrzędy magiczne, skoncentrowane na rodzinie, czyli rytuałach przejścia. Słowianie uważali życie nie za coś liniowego, a cyklicznego, dlatego ich zaklęcia miały na celu zapewnić jak największy urodzaj w przyrodzie i chronić dom przed katastrofami naturalnymi.